ارز دیجیتالدانستنیها

بهترین کیف پول ارز دیجیتال معرفی

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟ این پرسش یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران ارز دیجیتال است. به همین منظور سایت مثبت قصد داریم تعدادی از محبوب ترین کیف پول های ارز دیجیتال را برای شما کاربران معرفی کند.

قبل از معرفی فهرست بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال، بهتر است اشاره‌ی کوتاهی به مفهوم کیف پول ارز دیجیتال و انواع آن داشته باشیم.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ و انواع آن

به بیان ساده، کیف پول ارز دیجیتال (Digital Currency Wallet)، یک برنامه نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری جهت مدیریت ارزهای دیجیتال است. در کیف پول دیجیتال می‌توانید میزان دارایی رمزارز خود را به تفکیک کوین‌‌ها مشاهده کنید. همچنین سوابق تمامی تراکنش‌های شما نیز در این نرم‌افزار یا سخت‌افزار ذخیره می‌شود. برخی کیف پول‌های ارز دیجیتال امکان تبادل درون سیستمی ارزها را با یکدیگر برای کاربران فراهم کرده‌اند، کاربران این والت‌ها می‌توانند بدون نیاز به صرافی‌ها مبادلات رمزارز خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که این مبادلات مانند صرافی‌ها مستلزم کارمزد است.

انواع کیف پول دیجیتال

کیف پول ارز های دیجیتال به دو دسته اصلی سرد و گرم تقسیم میشوند.

کیف پول سردچیست :

کیف پول‌های سرد به‌صورت سخت‌افزاری و فیزیکی هستند. این کیف پول‌ها برای فعالیت و ذخیره‌سازی نیاز به اتصال به اینترنت ندارد؛ تنها در زمان انتقال رمزارزها نیاز است این والت‌ها برای مدت کوتاهی به اینترنت متصل شوند.

کیف پول کاغذی و کیف پول سخت‌افزاری در دسته ولت سرد قرار دارند.

 کیف پول گرم چیست :

کیف پول‌های گرم برای کار کردن نیاز به اتصال به اینترنت دارند. این سیستم‌ها، اطلاعات و دارایی کاربران را به‌صورت آنلاین ذخیره می‌کنند.

کیف پول آنلاین (تحت‌وب)، کیف پول دسکتاپ و کیف پول موبایل، ولت گرم محسوب می‌شوند.

کیف پول های روی دسکتاپ

کیف پول‌های روی دسکتاپ باید در یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر خاص دانلود شوند و تنها از آن دستگاه خاص قابل دسترسی هستند. به طور کلی، این نوع از کیف پول‌ها ترکیب خوبی از امنیت و راحتی را ارائه می‌دهند. با این حال به یاد داشته باشید که اگر یک هکر توانایی کنترل از راه دور دستگاه شما را به‌دست آورد، خیلی راحت می‌توانند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند.

 کیف پول روی موبایل 

کیف پول روی موبایل بسیار شبیه به کیف پول روی دسکتاپ است. چون این نوع از کیف پول نیز به طور مستقیم در دستگاه شما دانلود می‌شود. معمولا از طریق دانلود اپلیکیشنی روی موبایل خود به کیف پول کریپتوکارنسی‌تان دسترسی پیدا می‌کنید. چنین دسترسی این امکان را به شما می‌دهد تا با اسکن کردن کد QR، کوین‌های خود را در یک فروشگاه خرج کنید.

 کیف پول آنلاین یا روی وب :

کیف پول روی وب بهترین سطح از راحتی به هنگام ارسال کوین‌ها به دیگران را در اختیار شما قرار می‌دهد. با این حال، کم‌ترین سطح امنیت متعلق به این کیف پول است. چون معمولا تولیدکننده‌ آن کیف پول، کنترل کاملی روی سیستم دارد. یک نمونه از چنین کیف پولی، ذخیره کردن کوین‌ها در یک صرافی کریپتوکارنسی است. این صرافی، کوین‌های شما را روی سرور مرکزی خود ذخیره می‌کند. اگر این سرور هک شود، هکر می‌تواند به تمام پول‌های شما دسترسی داشته باشد. بهتر است که تنها تعداد کمی از کوین‌های خود را روی کیف پول تحت وب نگه دارید.

 کیف پول کاغذی :

کیف پول‌های کاغذی یکی از کم ارزش‌ترین کیف پول‌های کریپتو هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلیدهای عمومی و خصوصی خود را روی یک تکه کاغذ پرینت بگیرید و با این کار به سادگی می‌توانید سطح امنیت پول خود را بالا نگه دارید. چون در این روش، کلیدها به هیچ سروری متصل نیستند. در نتیجه راهی به جز در اختیار داشتن آن کاغذ برای دسترسی به کیف پول، وجود ندارد. زمانی هم که نیاز به انتقال وجه دارید، می‌توانید به سادگی کلیدها را وارد یک نرم ‌افزار یا کیف پول تحت وب کنید، یا حتی ساده‌تر از آن، فقط کد QR چاپ شده را اسکن کنید. معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

 کیف پول سخت افزاری :

به لحاظ امنیتی، هیچ کیف پولی بهتر از کیف پول سخت‌افزاری نیست. کیف پول سخت افزاری یک دستگاه فیزیکی است که تنها هدفش ذخیره‌سازی کلیدهای عمومی و خصوصی‌تان است. این دستگاه تنها در صورتی که نیاز به انتقال وجه داشته باشید به اینترنت متصل می‌شود. هنگام انتقال، شما باید پین شخصی خود را به طور مستقیم وارد دستگاه ‌کنید. این کار دسترسی هکرها به کلیدهای‌تان را تقریبا غیرممکن می‌سازد.

در ادامه به معرفی ۴ نوع کیف پول سخت افزاری میپردازیم.

 

اولین و محبوب ترین کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال کیف پول Trezor است.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول Trezor ترزور یک کیف پول سخت افزاری است که در اوت سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. این کیف پول، اولین والت سخت‌افزاری بیت کوین بود که امنیت یک کیف پول سرد و قابلیت و راحتی های یک کیف پول گرم را به‌همراه داشت. همانند کیف پول لجر، Trezor نیز یک دستگاه کوچک است که از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل می‌شود. والت سخت افزاری ترزور کلیدهای خصوصی بیت کوین و ارزهای دیجیتال را به صورت آفلاین ذخیره کرده و تراکنش‌های شما را امضا می‌کند. ترزو یک والت HD است به این معنا که کلیدهای خصوصی در کنترل شما هستند و کل کیف پول نیز توسط یک عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای پشتیبانی می‌شود. این عبارت ۲۴ کلمه‌ای از طریق فرایند RNG یا همان تولید تصادفی عدد ایجاد و تنها روی صفحه نمایش خود Trezor نمایش داده می‌شود، به این معنا که سیدهای شما هرگز داخل یک دستگاه متصل به اینترنت قرار نمی‌گیرند.

 

کیف پول KeepKey 

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول کیپ کی در سال ۲۰۱۶ وارد بازار والت‌های سخت افزاری شد. این یک کیف پول سخت افزاری است که می‌توانید از آن برای نگهداری امن از ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید. شما می‌توانید ۴۰ ارز دیجیتال مختلف را در این کیف پول ذخیره کنید، اگرچه نمی‌تواند در این مورد با کیف پول‌هایی مانند لجر نانو اس، لجر نانو ایکس یا ترزور مدل تی رقابت کند. این کیف پول چند ارزی می‌تواند بسیاری از قابلیت‌های مناسب یک کیف پول سخت افزاری را در عین حال با هزینه‌ای کمتر از سایر رقبا در اختیار شما بگذارد. با وجود نداشتن شهرتی هم پای رقبا، از طراحی زیبایی برخوردار است و سهولت استفده از آن باعث شده KeepKey والت به یک مدعی در بازار کیف پول‌های ارز دیجیتال تبدیل شود.

 

کیف پول سخت افزاری الیپال تایتان ELLIPAL Titan

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول الیپال تایتان Ellipal Titan اولین کیف پول سرد با خاصیت امنیت شبکه شکاف هوا (air-gapped) در جهان می‌باشد که کاملاً با فلزی درزگیری شده و ضد دستکاری است. این کیف پول دیجیتال سخت افزاری از کدهای QR برای انتقال داده استفاده می‌کند و به اتصالات دیگری مانند وایفای یو‌ اس بی یا بلوتوث متکی نیست. این کیف پول به همراه نرم‌افزار Ellipal کار می‌کند و معاملات به صورت یکپارچه با چند اسکن کد QR انجام می‌شود.

این کیف پول سخت‌افزاری دارای صفحه نمایش بزرگ لمسی و دوربین داخلی برای اسکن کدهای QR است. کلیدهای خصوصی شما با خیال راحت و بصورت آفلاین ذخیره می‌شوند و هیچ راهی برای اتصال به اینترنت و در نتیجه هک نیستند. کیف پول بدون آسیب قابل توجهی نمی تواند شکسته شود و با تشخیص هر نوع شکستگی همه کلیدهای خصوصی را پاک می‌کند.

و اما یکی از محبوب ترین ترین کیف پول های ارز دیجتال سخت افزاری کیف پول لدجر LEDGER است.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول لجر نانو اس یک کیف پول سخت افزاری است که برای ارز‌های دیجیتال بسیاری از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش، و … کاربرد دارد. این کیف پول، مانند سایر کیف پول‌های دیجیتال، کلید‌های خصوصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری امن نگه داری می‌کند. به این صورت، آن‌ها را از چشم سارقین و مجرمین دور نگه می‌دارد. در عین حال، به کاربر این امکان را می‌دهد که به راحتی به ارز‌های دیجیتال خود دسترسی داشته باشد. خصوصیاتی که باعث می‌شود لجر نانو اس بسیار کاربردی و پرطرفدار باشد، ترکیبی از “امنیت بالا” و “راحتی در استفاده” است. با استفاده از این کیف پول، کاربران می‌توانند به سرعت و سهولت اقدام به پرداخت کنند، و در عین حال می‌دانند که سکه‌های شان در جایی امن ذخیره شده اند. معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

این کیف پول دیجیتال از یک صفحه نمایش برخوردار است که استفاده از آن و خوانش آن بسیار راحت است. کاربران می‌توانند از طریق این صفحه نمایش، معاملات را تایید کنند. برای این کار کافی است از دکمه‌هایی که در بالای صفحه نمایش قرار گرفته است استفاده کرد. کیف پول لجر نانو اس می‌تواند از طریق یک کابل یو اس بی استاندارد میکرو، به هر کامپیوتری متصل شود. در نتیجه می‌توان گفت که این کیف پول با اکثر کامپیوتر‌ها، لپتاپ‌ها، و یا تبلت‌ها سازگار است. وب سایت لجر اعلام کرده است که نانو اس بیش از ۲۳ ارز دیجیتال متفاوت را پشتیبانی می‌کند. از جمله اتریوم، بیت کوین، لایت کوین، دش و زی کش. توکن‌های بسیاری نیز توسط این کیف پول پشتیبانی می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود که کیف پول لجر برای کاربران و سرمایه گزارانی که با ارز‌های دیجیتال متفاوتی کار می‌کنند بسیار مناسب باشد.

بعد از معرفی کیف پول های سخت افزاری اکنون نوبت این است که انواع کیف پول های دسکتاپ را معرفی کنیم. معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول اتمیک Atomic 

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول اتمیک (Atomic Wallet) یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال است. این کیف پول برای بهره‌گیری از قابلیت «Atomic Swaps»  و تبدیل شدن به بخشی از یک اکوسیستم ارز دیجیتال ساخته شه است. این نرم‌افزار با بلاک چینِ کوین‌هایی که ذخیره می‌کنید در ارتباط است. برای مثال اگر خواستید تراکنشی را پیگیری کنید، با وارد کردن کد آن، کیف پول اطلاعات تراکنش را از بلاک چین دانلود کرده و به شما نشان می‌دهد، پس نیازی به ذخیره چنین اطلاعات حساسی روی کامپیوتر کاربر وجود ندارد.می‌توانید برای بهره‌مندی از بخشی از قابلیت‌های این کیف پول، از توکنِ «Atomic Wallet Coin» استفاده کنید. با استفاده از این توکن، کار با Atomic Swaps آسان‌تر می‌شود. همچنین با پرداخت این توکن، می‌توان توکن خود را در کیف پول اتمیک ثبت کنید. معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

اتمیک ترکیبی از کارایی و سادگی است. به گونه‌ای طراحی شده است که هر کاربری با هر سطحی از آشنایی با دنیای ارزهای دیجیتال بتواند از آن استفاده کند. با این حال طیف وسیعی از ویژگی‌های کاربردی در دسترس کاربران این کیف پول قرار گرفته است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به امکان اضافه کردن تمام توکن‌های ERC-20  اتریوم به کیف پول توسط کاربر، و همچنین امکان مبادله همتا به همتا در کیف پول با استفاده از یک دفتر ثبت اطلاعات توزیع شده اشاره کرد.

کیف پول Exodus 

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

Exodus از زمانی که در سال ۲۰۱۶ عرضه شده است تاکنون، مسیر پیشرفت و نوآوری خود را ادامه داده است. هر چند که این کیف پول دسکتاپ متن باز نیست، اما دارای رابط کاربری ساده‌ای است. کیف پول Exodus در مقایسه با Electrum، نحوه استفاده و یادگیری ساده‌تری دارد.

نکته قابل توجه دیگر درباره Exodus، نحوه دسترسی آن است که بر خلاف سایر کیف پول‌ها، برای شروع به استفاده از آن نیازی به ثبت نام پیشرفته یا KYC (شناخت مشتری) ندارد. معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

یکی از دلایل احتمالی استفاده بیشتر از Exodus در مقایسه با Electrum، امکان دسترسی به رمزارزها است. Electrum تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند اما Exodus نه تنها از بیت کوین، بلکه از اتریوم، دش، لایت کوین و سایر رمزارزها پشتیبانی می‌کند.

مهم‌ترین ویژگی اکسودوس، رابط کاربری جذاب و کاربرپسند بودن آن است. با توجه به تمرکز بسیار زیاد سازندگان این کیف پول بر زیبایی ظاهری و رابط کاربری آن، برای کاربران جدید و حتی کاربران قدیمی‌تر که به دنبال پیچیده‌تر کردن موضوع نیستند، یکی از بهترین انتخاب‌هاست.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که باعث جذابیت این کیف پول برای کاربر تازه‌کار می‌شود، صرافی داخلی آن است. معمولا صرافی‌های ارزهای دیجیتال محیط پیچیده‌ای دارند و استفاده از آن‌ها برای تمام کاربران ممکن نیست و یا بسیار سخت است. وجود صرافی داخلی در کیف پول به کمک کاربر می‌آید تا بدون نیاز به صرافی دیگری، به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازد.

کیف پول الکتروم Electrum

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول الکتروم یک کیف پول بیت کوین با کاربرد آسان است. این در نوامبر ۲۰۱۱ منتشر شد. این موضوع باعث می‌شود که الکتروم یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های بیت کوین موجود باشد. این کیف همچنین یکی از مورد اعتمادترین کیف‌ها است.

کیف پول بیت کوین الکتروم فقط بیت کوین را ذخیره می‌کند. از هیچ ارز رمزنگاری شده دیگری پشتیبانی نمی‌کند. این شامل هر یک از فورک‌های بیت کوین (مانند Bitcoin Cash) نیز میباشد. با این حال، کاربران ارز رمزنگاری شده نرم افزار الکتروم را برای ارائه پشتیبانی از چنگالهای مختلف BTC فورک زده‌اند.

الکتروم یک کیف پول نرم افزاری است. این بدان معناست که امنیت بیشتری نسبت به کیف پول آنلاین و امنیت کمتری از کیف پول کاغذی خوش ساخت یا کیف پول سخت افزاری ارائه می‌دهد.

اگرچه این امن‌ترین راه حل ذخیره ارز رمزنگاری شده نیست، کیف پول الکتروم یک راه حل بسیار کاربرپسند برای ارسال و دریافت پرداخت بیت کوین به طور منظم به کاربران ارائه می‌دهد. اگر دوست دارید از رمز ارز برای پرداخت‌های آنلاین استفاده کنید، الکتروم برای آماده نگه داشتن مقدار کمی ارز برای استفاده روزانه مناسب است.

 

کیف پول بیت کوین کور Bitcoin Core

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

Bitcoin Core همانطور که از اسمش پیداست اساسی‌ترین نرم‌افزار بیت‌کوین بوده و ابزاری برای ذخیره‌سازی بیت‌کوین و مشاهده بلاک‌چین و تراکنش‌های شبکه است.

Bitcoin Core کیف پول رسمی بیت‌کوین است و به طور مستقیم با شبکه این رمزارز در ارتباط است. استفاده از این نرم‌افزار برای کسانی که با این ارز دیجیتال کار می‌کنند، بسیار آسان و کاربردی خواهد بود.

بسیاری از مردم اعتقاد دارند که هسته اصلی شبکه بیت‌کوین همین نرم‌افزار است؛ زیرا بیشتر پروسه‌های انجام شده در شبکه توسط Bitcoin Core مدیریت می‌شود.

کار با کیف پول Bitcoin Core نیاز به کار و دانش بیشتری دارد اما در عوض می‌توانید مطمئن شوید که دارایی‌هایتان در امن‌ترین جای ممکن ذخیره شده است.

وقتی بیت‌کوین اولین‌ بار در سال ۲۰۰۹ به جهانیان معرفی شد، ساتوشی ناکاموتو به صورت همزمان Bitcoin Core را به عنوان منبع اصلی ارسال، دریافت و ذخیره بیت‌کوین طراحی کرد.

هدف ساتوشی از ساخت این برنامه ایجاد یک داشبورد برای کاربران در دنیای ارز دیجیتال بود.

از Bitcoin Core گاهی با عنوان Satoshi Client نیز یاد می‌شود و با استفاده از آن می‌توان بخشی از شبکه بوده و به کل پروسه‌های انجام شده درون آن کمک کرد.

کیف پول Coinomi

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول Coinomi، در آغاز با نسخه‌ی موبایل معرفی شد. سپس، نسخه‌ی دسکتاپ آن نیز ارائه شد و به‌سرعت به یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های دسکتاپ ارز دیجیتال تبدیل شد.

این کیف پول از صدها رمزارز پشتیبانی می‌کند. طراحی کوینومی بسیار ساده و کاربرپسند است و کاربران مبتدی نیز به‌ راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. قابلیت مبادلات درون سیستمی و پشتیبانی بسیار قوی، ۲ ویژگی مهم کیف پول کوینومی است.

همچنین در این کیف پول، کلیدهای خصوصی به‌صورت آفلاین ذخیره می‌شوند.

بهترین کیف پول ارز های دیجتال موبایل

تراست والت Trust WALLET 

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

تراست (Trust) یک کیف پول چند ارزی است که وابسته به صرافی بایننس است. این کیف پول برای پلتفرم‌های موبایلی (اندروید و iOS) طراحی شده است و به کاربران موبایلی امکان ذخیره، دریافت و پرداخت ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. شما می‌توانید نسخه موبایل این کیف پول را که با اندروید و iOS سازگار است به صورت رایگان نصب و استفاده کنید. سادگی استفاده از این کیف پول را می‌توان یکی از نقاط قوت آن برشمرد. کاربران اندروید این کیف پول می‌توانند به صورت مستقیم از صرافی‌های کوین‌بیس، شِیپ‌شیفت و یا چنجلی اتریوم خریداری کنند.

این کیف پول توسط کمپانی «Six Days LLC» طراحی شده است. «ویکتور رادچنکو» (Viktor Radchenko) بنیان‌گذار این کمپانی است و هدف اولیه خود از درست کردن این کیف پول را فراهم کردن امکان ذخیره‌سازی توکن‌های ERC20 اتریوم عنوان کرده بود.

همچنین صرافی غیرمتمرکز درون ساخت این کیف پول به شما امکان تبادل ارزها با یکدیگر را می‌دهد و علاوه بر این، شما می‌توانید از طریق برنامه کیف پول تراست به طور مستقیم با برنامه‌های غیرمتمرکز ارتباط برقرار کنید.

این کیف پول برای در امان ماندن از هک و سرقت دارایی کاربران خود اقدامات امنیتی زیادی را در نظر گرفته است. تراست یک کیف پول غیرامانی است، به این معنی که کلیدهای خصوصی کیف پول شما در سروری ذخیره نمی‌شود، این کلیدها فقط در موبایل کاربر ذخیره می‌شوند و کس دیگری به آن دسترسی ندارد.

تراست همچنین امکان بازیابی کیف پول و دارایی‌های موجود در آن در صورت مفقودی موبایل فراهم کرده است. در زمان باز کردن اکانت در کیف پول، هیچ اطلاعت شخصی از کاربر دریافت نمی‌شود.

کد تراست متن‌باز است. به این معنی که هر توسعه‌دهنده‌ای می‌تواند تمام کد را ببینید و در صورت نیاز و صلاحدید متخصصان این کد قابل تغییر است.

کیف پول متامسک METAMASK

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

متامسک یک کیف پول دیجیتال است که علاوه بر نسخه اندروید و iOS آن، روی مرورگرهای کروم (Chrome) و فایرفاکس (Firefox) هم استفاده می‌شود. این والت مثل پلی در بین مرورگرهای معمولی و بلاک چین اتریوم عمل می‌کند. بلاک چین Ethereum شبکه‌ای است که کاربران آن، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApps) و رمز ارزهای خود را می‌سازند. اتریوم همچنین به کاربران خود اجازه می‌دهد تا خطوط راهنمای تراکنش به نام قرارداد هوشمند را بنویسند. از کیف پول ءثفشئشسن برای ذخیره کلیدهای ارزهای دیجیتال اتریوم استفاده می‌شود.

افزونه این والت برای مرورگرهای کروم، اج، فایرفاکس و بریو عرضه شده است. علاوه بر این، نصب متامسک روی سیستم عامل‌های اندروید و آ او اس هم امکان پذیر خواهد بود. البته امروزه تعداد بدافزارها و نرم افزارهای تقلبی به شدت زیاد شده و توصیه می‌کنیم این کیف پول را صرفا از بخش Download وبسایت رسمی آن (Metamask.io) دریافت کنید.

کیف پول ارز دیجیتال موبایلی Coinomi.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

کوینومی، کیف پولی برای ارزهای دیجیتال بوده که در ابتدا برای تلفن‌های همراه هوشمند طراحی شده است اما نسخه دسکتاپ هم دارد. کوینومی ویژگی‌های رایج و معمول در هر کیف پولی را به کاربران خود ارائه می‌دهد و در عین حال امکان دسترسی سریع به دارایی دیجیتال را نیز به همراه دارد.ر ماه ژوئن سال ۲۰۱۴، جورج کیمیونیس (George Kimionis)، سرباز با سابقه‌ی نیروهای ویژه و فارغ‌ التحصیل لیسانس علوم و تکنولوژی از دانشگاه منچستر، این پلتفرم را راه‌اندازی کرد. کیمینیوس همچنین، پلتفرم سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال کریپتین (Cryptean) را که به طور جداگانه از کوینومی فعالیت می‌کند نیز بنا نهاد. علی رغم آن که بعدها کوینومی توسط شخص دیگری دوباره جان گرفت، خدمات منحصر به فرد آن به آرامی توانست نظر جامعه ارزهای دیجیتال را به خودش جذب کند.

این کیف پول در ابتدا تنها برای سیستم‌ عامل آی او اس عرضه شد و امکان ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال محبوبی مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم را فراهم آورد. نسخه‌ی اندروید این برنامه با امکاناتی مشابه با نسخه‌ی آی او اس، پس از آن منتشر شد و رفته رفته ارزهای دیجیتال بیشتری را به فهرست خود اضافه کرد. کوینومی همچنین به تدریج از ارزهای دیجیتال بیشتری پشتیبانی کرد، به طوری که امروزه، از بیش از ۱۵۰ ارز دیجیتال از جمله ارزهای جدید نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول ارز دیجیتال موبایل blockchain

والت Blockchain Wallet مخصوص ارزهای دیجیتال بوده و توسط شرکت Blockchain، واقع در لوکزامبورگ، توسعه یافته است. والت بلاک چین در قالب نرم افزار موبایل یا تحت وب قابل استفاده بوده و ترید بیت کوین، اتریوم , تتر به عنوان سه رمز ارز محبوب و بسیار پراستفاده بازار را آسان کرده است. به عنوان برخی ویژگی‌های کلیدی و مهم آن باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهره بردن از ویژگی پیش‌فرض Security Center به منظور ارائه راهنمایی مرحله به مرحله برای افزایش بیشتر امنیت کیف پول بلاک چین در کنار آموزش چگونگی تهیه کردن بکاپ و روش‌های جلوگیری از دسترسی‌های غیر مجاز
  • همکاری با معتبرترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای خرید و فروش راحت و سریع انواع رمز ارز از داخل والت
  • انعطاف‌پذیری برای تنظیم کارمزد تراکنش‌ها مطابق با اولویت‌های شخص

دانلود و استفاده از والت بلاک چین کاملا رایگان است. البته، هر مرتبه که یک ارز دیجیتال به کیف پول شما منتقل شده یا مقداری از دارایی خود را به دیگران انتقال می‌دهید، بخشی به عنوان کارمزد تراکنش کسر خواهد شد. پلتفرم کیف پول بلاک چین به صورت خودکار میزان کارمزد را بر اساس مبلغ تراکنش و همچنین ترافیک شبکه در زمان انجام فرآیند، محاسبه می‌کند، به همین دلیل نمی‌توان رقمی مشخص و ثابت به عنوان هزینه تراکنش در نظر گرفت.

 کیف پول Mycelium

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

Mycelium به عنوان یک کیف موبایل برتر و محبوب بیت کوین شناخته شده است. در آخرین به‌روزرسانی‌های این کیف پول، ویژگی‌هایی چون حساب‌های فیات (کاربردی و مبتنی بر بلاکچین)، رسیدگی آسان به صورت‌حساب‌ها و فاکتور‌ها، معاملات تجاری، موافقت‌نامه‌ها و دیگر موارد این‌چنینی به سیستم Mycelium اضافه شده است.

از چشم‌انداز امنیتی، Mycelium از یک نوع حساب استفاده می‌کند که به شما این امکان را می‌دهد کلید‌های خصوصی را از دستگاه خود پاک کنید و در صورت لزوم، مجدداً آن را وارد کنید.

Mycelium در حال حاضر از کیف پول‌های سخت‌افزاری Trezor و Ledger پشتیبانی می‌کند. اما این کیف پول فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. این برنامه را می‌توانید برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS به صورت رایگان دانلود کنید.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال کاغذی

کیف پول کاغذی بیت کوین

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

و‌ب‌سایت Bitcoinpaperwallet.com تمامی اطلاعات و منابع موردنیاز برای تهیه کیف پول کاغذی بیت کوین را در اختیارتان قرار می‌دهد.

با کیف پول‌های کاغذی این وب‌سایت، شما حتی می‌توانید بیت کوین را از طریق پست به افرادی که اهل تکنولوژی نیستند، ارسال کنید. برای حمل و نقل، یک طرح تاشو تعبیه شده است که این اطمینان را به شما می‌دهد که کلید‌های خصوصی ایمن و محفوظ هستند.

walletGenerator.net نیز منابعی را در اختیارتان می‌گذارد تا بتوانید کیف پول‌های کاغذی خود را به صورت رایگان تهیه کنید. این کیف پول همچنین کمک‌های مالی را در راستای پرداخت خدمات میزبانی خود می‌پذیرد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کند تا ارزها را در جهت به‌روزرسانی سایت خود استفاده کنید. همان‌گونه که از نام آن پیداست، این سایت به طور خودکار آدرس کیف پول را ایجاد کرده و اطلاعات لازم را در یک فایل PDF چاپ می‌کند.

همراهان گرامی توجه داشته باشید که با زیاد شدن افزونه ها و کیف پول های تقلبی حتما کیف پول هارا از خود سایت ارئه دهنده کیف پول دانلود و نصب کنید.

Ramin Ashlaqi

رامین در زبان انگلیسی کارشناسی ارشد دارد ، علاقه زیادی به دنیای اینترنت و نوشتن در این فضا دارد ، دوست دارد بیاموزد و آموخته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.