دانستنیها

۲۴ چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید

در این مقاله سایت مثبت قصد دارد ۲۴ چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید را خدمت شما عزیزان تقدیم کند.

هر قسمت از زندگی ایلان ماسک نشان می دهد که چقدر این شخص دارای ذهن و استعداد  فوق العاده ای است، از کتاب های مورده علاقش گرفته تا الهام گرفتن از او در ساخت کاراکتر تخیلی فیلم مرد آهنی، گواه این موضوع است.

در حالی که او در تلاش برای تغییر دنیا است، شما با استفاده از مقاله “۲۴ چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید”میتوانید تغییرات مثبتی ایجاد کند .

مادر مادربزرگ ایلان ماسک اولین زن متخصص عمل جراحی در کانادا است. این اولین چیز غیر عادی در خانواده ماسک نیست. پدر بزرگ و مادربزرگ او اولین افرادی بودند که توسط هواپیمای تک موتوره از آفریقا به استرلیا رفتند. پدر بزرگ او نیز یک مسابقه از town Cape به الجزایر را برد است.

ایلان ماسک در دوران کودکی خود روزی ۴ تا ۵ ساعت مطالعه داشت. او زمانی که ده سال داشت زمان مطالعه اش دوبرابر شد.

کتاب راهمای مجانی مسافران کهکشان باعث گسترش فکر او شد. این کتاب به او یاد داد که طرح کردن سوال درست سخت و بقیه چیز ها آسان است. برای یافتن اینکه چه سوالاتی باید پرسیده شود، ایلان ماسک معتقد است که جامعه باید در تلاش برای بالا بردن سطح و میزان آگاهی انسان ها باشد.

شخصیت او در مدرسه ساخته شد. او در میان دانش آموزان مدرسه جوانترین و کوچکترین فرد بود و همیشه بقیه دانش آموزان به او ترجیح داده میشدند. مادر او نیز اشاره میکند او به صورت کلی با آفریقای جنوبی مشکل داشت. بر طبق گزارشی از GQ  این تنش دو منبع داشت. اولی خانواده او بود_ توانایی تصور خود به عنوان ایلان ماسک کنونی. و دومی خودش را یک شهروند برتر می دانست بجای یک شهروند معمولی آفریقای جنوبی.

علیرغم نداشتن نقشه، یک بار سعی کرد ۵۰ مایل با دو چرخه سفر کند. او در شهر transcendent که در ۵۰ مایلی شهر Johannesburg بود بزرگ شد. وقتی که سن کمی داشت او و برادر ۱۱ ساله اش سعی کردند با دوچرخه به  روهانسبرگ بروند. هردو در یک منطقه بسیار خطرناک گم شدند وبدون آسیب از آنجا جان سالم به در بردند.

او همچنین در خانه ترقه و مواد منفجره دست ساز نیز درست کرده است. او بعد ها در این مورد گفت که “جالب است که چقدر تعداد مواد را میتوان منفجر کرد.  همچنین گفت که من واقعا خوش شانس هستم که انگشتانم را از دست ندادم”

24 چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید

ایلان ماسک اولین کامپیوتر خود را در سن ۱۰ سالگی گرفت. بعد از گرفتن اولین کامپیوتر به صورت خود آموز برنامه نویسی را یاد گرفت. او اولین برنامه کامپیوتری خود که Blastar نام داشت به مبلغ ۵۰۰ دلار فروخت و این کار او دقیقا ۲ سال بعد از خریدن اولین کامپیوترش بود.

او در سن ۱۶ سالگی سعی داشت یک مغازه باز کند. او و برادر کوچکترش در سن۱۶ سالگی بدون اطلاع پدر و مادر خود یک مغازه اجاره کردند ولی مردم شهر کار آنها را قبول نکردند.

ایلان ماسک به کانادا مهاجرت کرد تا بتواند به راحتی به آمریکا مهاجرت کند . بعد از دوران دبیرستان ماسک متوجه شد که مهاجرت به آمریکا به عنوان یک شهروند کانادایی راحت تر از مهاجرت به عنوان یک آفریقایی است. او در دانشگاه کویینز Ontario تحصیل کرد و بعد در سال ۱۹۹۲ به دانشگاه رفت penn و در آنجا در رشته فیزیک و اقتصاد فارغ التحصیل شد.

24 چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید

در ادامه {۲۴ چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید} سعی داریم در مورد دوران دانشگاه ماسک و کارهایی که برای کسب درامد انجام داده است را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم.

او در کارحانه چوب بری کار کرد و دیگ های بخار بسیار کثیف را تمیز میکرد که برای اینکار نیاز به لباس خاصی بود. او مستقیم وارد دانشگاه نشد، بعد از مهاجرت به کانادا ایلان ماسک وضع مالی خوبی نداشت و بی خانمان بود. او کارهای زیادی کرد تا بتواند به دانشگاه برود.

در دانشگاه Penn او مخارج خود را از طریق برگزار کردن مهمانی ها در می اورد. هم اتاقی او با استفاده از برخی وسایل هنری آنجا را شبیه به کلاب کرده بود و از آن طریق ماسک در امد خود را تامین میکرد. یکبار ایلان و هم اتاقیش سر یک مطلب بحثشان شد و ایلان ماسک یک قطعه از وسایل او را به میز کوبید ، او و دوستش تا به امروز در حال بحث هستند که آن یک قطعه هنری بود یا یک تیکه از وسایل خانه!

24 چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید

او از دوران دانشگاه به مسائلی چون اینترنت ، فضا و انرژی پایدار علاقه مند بود. او میگوید که همیشه دوست داشته که یک چیز جالب و مفید برای بشریت درست کند. شما بزودی میتوانید در مورد پروژه های او در مورد فضا را بشنوید واینکه این پروژه ها چقدر میتوانند برای بشریت مفید باشد.

ماسک در زمان استارت پروژه خودرو های الکتریکی ناامید شده بود.

الان ماسک پس از  ۴۸ ساعت از التماس به استاد فیزیک خود، از دانشگاه استاند فورد انصراف داد. اما او به زیر زمین پدر و مادرش عقب نشینی نکرد. او اولین شرکت خود Zip2 را بنا گذاشت که یک راهنمای اینترنتی برای روزنامه هایی چون New York Times و  Chicago Tribune ایجاد کرد. پولی که از طریق فروش این شرکت بدست آورد باعث شراکت او در شرکت  PayPal شد.

ایلان ماسک ۱۸۰ میلیون دلار به عنوان یکی از بنیانگذاران شرکت PayPal سرمایه بدست آورد. او این شرکت را به قیمت ۶ میلیون دلار فروخت که تبدیل به یکی از سرمایه گذاری های اصلی او در شرکت تسلا شد. PayPal به رشد خود ادامه داده است و به کفته مدیر عامل این شرکت بیش از ۱۳۲ میلیون حساب فعال پی پال وجود دارد که ارزش تقریبی آن در سال ۲۰۱۳ به مبلغ بیست میلیارد دلار رسید.

او چندین بار توسط پلیس روسیه در هنگام رانندگی نگه داشته شد. او برای خرید موشک به مبلغ ۷ میلیون دلار به روسیه رفته بود و در طول همان مدت چندین بار توسط پلیس روسیه نگه داشته شد. فروشنده ها نیز در فروختن موشک ها کمی او را اذیت کردند پس او تصمیم گرفت که موشک های خود را بسازد و دقیقا همان موقع بو که با استفاده از تکنولوزی ۳ بعدی توانست حرکات دست خود را در مانیتور منعکس کند. کمی شبیه فیلم مرد آهنی است . در ادامه ۲۴ چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید به شما توضیح خواهیم داد که چگونه شخصیت تونی استارک از روی او الهام گرفته شده است.

شخصیت تونی استارک در فیلم مرد آهنی از روی او الهام گرفته شده. کارگردان  Jon Favreau می گوید وقتی که شروع کردیم به ساخت اولین فیلم اصلا هیچ ایده ای نداشتیم که چگونه تونی استارک را واقعی جلوه بدهیم. همان موقع Robert Downey Jr گفت که ما باید با الان ماسک حرف بزنیم چون او یک معیار مناسب همراه با حس شوخ طبعی خوب است. خود ایلان ماسک در سری دوم مرد آهنی به صورت مختصر ایفای نقش کرد.

24 چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید

او تهیه کننده اجرایی thank you for smoking بود.   این فیلم بر اساس کتابی به همین اسم ساخته شده است. او همچنین خود در فیلم Machete Kills نیز بازی کرده است. ایلان ماسک در توییتی اعلام کرده که میخواهد ادامه فیلم thank you for smoking که آلودگی جهانی را هدف قرار میدهد را بسازد.

ایلان ماسک اصرار بر فروختن پک های باتری به شرکت های دیگر داشت.

تسلا در سال ۲۰۰۷ دچار بحران شده بود .و نیاز به یک منبع درآمد جدید داشت. هزینه ماشین های روباز از ۱۰۹،۰۰۰ دلار به ۱۴۰،۰۰۰ دلار اوج گرفت پس ایلان ماسک از مدیران ارشد تکنولوژی خواست تا ماشین های هوشمندی درست کنند که با باتری های تسلا کار بکنند تا بتواند آنها را به مدیران Daimler نشان دهد. این استراتژی برای شرکتش کار کرد و باعث ذخیره سودی به مبلغ ۵۰ میلیون دلار شد.

ایلان ماسک مفهوم خودروهای صندوقدار را عوض کرد. 

وقتی که او طراح شرکت مزدا Franz von Holzhausen را برای شرکت خود استخدام کرد تا بر روی ماشین های مدل S او کار کند، به او گفت که یک ماشین چهار در و هفت صندلی میخواهد.  Holzhausen در جواب خواسته عجیب ایلان ماسک گفت که آن یک خودرو شاسی بلند است نه یک ماشین معمولی. ایلان ماسک بر خواسته خود اصرار کرد و نتیجه تغییر در مفهوم ماشین های صندوق دار شد.

ادامه مقاله ۲۴ چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید در مورد فعالیت ایلان ماسک در مورد شرکت های او است.

ماسک مدیر عامل شرکت تویوتا آقای Toyoda را به بستنی دعوت کرد!

وقتی که آفای Toyoda در حال تست ماشین الکتریکی تسلا بود و از آن لذت میبرد. وی به یک تست رانندگی راضی نشد و خواستار تست رانندگی دوباره ماشین تسلا شد. بعد از اتمام تست ماشین شرکت اسپیس ایکس ماسک از او با دسر بستنی پذیرایی کردند. ماه بعد شرکت تویوتا ۵۰ میلیلون دلار در شرکت تسلا سرمایه گذاری کرد. وقتی علت این کار را پرسیدند آقای Toyoda در مورد ایلان ماسک گفت که “من او را دوست دارم”

او ۸۰ – ۱۰۰ ساعت در هفته کار میکند و یکبار دچار حمله عصبی  شده بود.

آیا شما انتظار دیگری از مدیر عامل دو شرکت بزرگ داشتید؟ توصیه او برای بقیه کارآفرینان این است که ” به سختی هر چه تمام کار کنید”

قبل از موفقیت های اخیر او، در سال ۲۰۰۸ او آینده بسیار بزرگی  را برای شرکت های تسلا و اسپیس ایکس خود می دید. برای او این شرکت ها مانند بچه هایش بودند و این به نقطه ای رسید که او مجبور شد سرمایه اش را تقسیم کند. او می توانست تمام سرمایه خود را صرف یکی کند و دیگری را از بین ببرد یا اینکه سرمایه اش را بین هر دو تقسیم کند، که قطعا او گزینه دومی را انتخاب کرد.

او در مصاحبه خود گفت که ” هیچ وقت احساس نمیکردم که دچار حمله عصبی بشوم و در ادامه افزود که ” کمتر مردی دچار حمله عصبی میشود. ولی من خیلی به این حالت نزدیک شدم.”

او Mitt Romney را سر جای خود نشاند.

Mitt Romney در یک مصاحبه چرند ریاست جمهوری خود شرگت تسلا را یک بازنده معرفی کرد. ایلان ماسک بعد از انتخابات اینگونه جواب او را داد ” حرف میت رامنی در کل درست است اما  این حرف در مورد خودش صدق میکند”

و آخرین بخش مقاله ۲۴ چیز که در مورد ایلان ماسک نمیدانید در مورد فعالیت داوطلبانه اوست که تقدیم شما عزیزان میشود.

او هنگامی که در ترافیک کالفرنیا گیر کرده بود مبلغ ۵۰ هزار دلار را به صورت داوطلبانه برای بهبود بزرگراه اهدا کرد.

او همچنین گفته است که مایل است پول اضافی برای کارگران بدهد تا سریعتر بر طول اتوبان اضافه شود.

برنامه صبحگاهی ایلان ماسک ایلان ماسک کجا زندگی میکند کتاب های مورد علاقه ایلان ماسک

 

 

 

Ramin Ashlaqi

رامین در زبان انگلیسی کارشناسی ارشد دارد ، علاقه زیادی به دنیای اینترنت و نوشتن در این فضا دارد ، دوست دارد بیاموزد و آموخته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.